Izolacja natryskowa

Każda budowa domu wiąże się z wieloma zadaniami i etapami, podczas których musimy wybierać spośród wielu różnych możliwości rozwiązań budowlanych. Jednym z niezwykle istotnych elementów jest izolacja. To właśnie dzięki niej mury nie przesiąkają wodami gruntowymi, a mieszkańcy mają zapewnioną ochronę przed przenikliwym chłodem zimą oraz gorącem latem.

Na rynku budowlanym w ostatnim czasie znalazł się szereg rozwiązań technologicznych, przeznaczonych do izolacji budynków. Nasza firma specjalizuje się w jednym z najbardziej efektywnych, przystępnych i ekonomicznych sposobów, jakim jest ocieplanie natryskowe. Proponujemy wyjątkowo szybki czas realizacji usługi i długoletnią trwałość wykonanej powłoki izolacyjnej.

Cechy izolacji natryskowej

Kiedy już zostaną wzniesione mury dowolnego budynku, przychodzi czas na ocieplenie poszczególnych elementów konstrukcyjnych – fundamentów, ścian czy dachów. Pianka poliuretanowa, która wykorzystywana jest do tego typu prac, wyróżnia się świetnymi parametrami izolacyjnymi. Pierwotnie występuje w dwukomponentowej formie płynnej, która przetwarzana z udziałem odpowiedniego ciśnienia oraz temperatury przechodzi w formę stałą, jednocześnie powiększając swoją objętość od 30 do 120 razy. Dzięki temu wypełnia szczelnie wszystkie pustki, nierówności czy szczeliny izolowanej przegrody budowlanej.

W zależności od potrzeb i typu budynku, wykorzystuje się dwa rodzaje pianki PUR:

  • zamkniętokomórkowa – zawiera około 90% komórek zamkniętych, co sprawia, że jest stosunkowo gęsta; stanowi barierę dla wody, jest paroizolacyjna i gazoszczelna, dlatego najczęściej stosowana jest do zewnętrznych hydroizolacji i termoizolacji: fundamentów, ścian, dachów płaskich czy całych połaci hal z blachy – dodatkowo znacznie wzmacniając je konstrukcyjnie,
  • otwartokomórkowa – posiada gęstość, pozwalającą na wyznaczony poziom migracji pary wodnej, co wpływa na przyjazny mikroklimat dla wnętrza budynku i jego poszczególnych stref oraz prawidłowej pracy wilgotnościowej drewna konstrukcyjnego; jest wzorcowym materiałem izolacyjnym do ocieplania poddaszy oraz całych wnętrz konstrukcji szkieletowych; pomimo posiadanej ponadprzeciętnej szczelności izolacyjnej nie wymaga wymuszonych mechanicznie systemów wentylacji.

 

Zastosowanie izolacji natryskowych

Jedną z głównych zalet proponowanych przez naszą firmę izolacji natryskowych jest ich uniwersalność. Można je stosować praktycznie we wszystkich elementach budynku – fundamenty, ściany, posadzki, dachy i wiele innych elementów.

Docelowe miejsce zastosowania odpowiedniej pianki PUR jest zależne od rodzaju jej struktury wewnętrznokomórkowej – otwartej lub zamkniętej.

 

Zalety ocieplania natryskowego

Do głównych zalet ocieplania natryskowego zaliczyć można:

  • czas wykonania usługi – jest on znacznie niższy w porównaniu do innych metod; nie potrzeba bowiem szczególnie przygotowywać powierzchni; użycie specjalnych agregatów sprawia, że założenie izolacji jest niezwykle szybkie; czas schnięcia również jest krótki,
  • uniwersalność – w zależności od struktury pianka PUR świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku fundamentów, ścian, poddaszy czy dachów,
  • wysoka szczelność – pianka PUR zwiększa swoją objętość, dzięki czemu wypełnia wszystkie zakamarki, szczeliny czy nierówności powierzchni; jednorodna warstwa izolacyjna zapobiega powstawaniu mostków termicznych,
  • wytrzymałość uzyskanej powierzchni – odpowiednio założone ocieplenie wykazuje trwałość na ponad 25 lat, nie traci swoich początkowych parametrów, nie pleśnieje ani nie powoduje alergii,
  • dodatkowa izolacja akustyczna – powłoka lekkiej pianki PUR na ścianach i poddaszu zwiększa barierę przed hałasem z zewnątrz i z wewnątrz.

 

Wykorzystywana przez nas pianka poliuretanowa spełnia wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty, potwierdzające jej jakość i świetne parametry techniczne. Do ociepleń natryskowych wykorzystujemy zaawansowany technologicznie sprzęt, pozwalający zaaplikować równomierną, strukturalnie prawidłową powłokę.

W naszej firmie zawsze dbamy o dobro klienta, dlatego oprócz świetnych materiałów, sprawdzonego sprzętu oraz wykwalifikowanych pracowników oferujemy uczciwe i atrakcyjne ceny.

Biuro obsługi klienta

Kłopot 10,
88-110 Kłopot
+48 790 283 997
biuro@mochalski.pl
Facebook Google+ YouTube