Ocieplenia poddaszy pianką poliuretanową

Wokół tematu związanego z zagwarantowaniem ciepła dla domu czy najlepszym sposobem na ocieplenie poddasza narosło sporo mitów. Wieloletnie doświadczenie i obserwacje pozwalają, jednak zweryfikować słuszność utartych i uznanych za „tradycyjne” metod. Istotą dobrej izolacji jest również umiejętne dostosowanie zarówno do potrzeb klienta, jak i warunków, które stawia przed sobą sam projekt. Dzięki takiemu dopasowaniu, użytkowanie strychu będzie komfortowe, a ochrona przed zimnem trwała.

Wśród licznych popularnie stosowanych metod izolacji natryskowych, specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, zalecają dwie. Ocieplenie poddasza w taki sposób gwarantuje dobrą ochronę pomieszczenia przed wilgocią i warunkami atmosferycznymi.

Wentylowany strych – pianka natryskowa w stropie pod kalenicą

Izolacja poddasza i sposób jej wykonania jest w dużym stopniu zależny od projektu budynku, a także od samego architekta. Jedną ze stosowanych powszechnie metod, jest ocieplenie pianką stropu strychu. Umieszczenie pianki w podłodze wykonuje się alternatywnie do ogrzania celulozą, wełną, bądź też styropianem. Ten sposób na to jak ocieplić poddasze jest jednak mocno dyskusyjny, gdyż spora część strychu pozostaje niepotrzebnie nieocieplona.

Niewentylowany strych– pianka między krokwiami i profilami dachu.

Jest to reglamentowana przez nas metoda ocieplenia poddaszy. W porównaniu do tradycyjnej metody izolacji, ta pozwala na szczelne i trwałe zamknięcie przestrzeni strychu od zewnętrznych czynników atmosferycznych, nawet tych skrajnie ekstremalnych. Polecana jest przez światowej klasy specjalistów, jako najbardziej skuteczna metoda ocieplania i izolacji budynków przed napływem wilgotnego powietrza, zanieczyszczeń, a także gwałtownych zmian temperatur. Stosowana jest powszechnie zarówno do przestrzeni mieszkalnych, jak i tych o przeznaczeniu przemysłowym.

Otwarto-komórkowa piana pozwala ograniczyć koszty utrzymania komfortowej temperatury we wnętrzu. Wprowadzono pomiędzy krokwie i profile dachu pianka gwarantuje również lepszą jakość powietrza w pomieszczeniu.

Zalecamy naszym klientom tylko amerykańskie piany typu Premium – SealGuard 500® produkcji LALLAFOM USA.

Więcej na temat pian otwarto-komórkowych i reglamentowanych metod izolacji poddaszy, ścian, stropów mogą Państwo
dowiedzieć się z naszej drugiej strony internetowej:

Biuro obsługi klienta

Kłopot 10,
88-110 Kłopot
+48 790 283 997
biuro@mochalski.pl
Facebook Google+ YouTube